logo

reklam
01 Şubat 2012

Vanlı işadamından eğitime destek

Van Federasyonu Anadolu Yakası Başkanı ve Afra Yapı Yalıtım & Dekorasyon Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Eftekin, Van depremi sonrası bölgeye yaptıkları yatırımlarla, bölge insanının yüzünü güldürdü.

2008 yılında kurulan Afra Yapı, Çekmeköy’de başlattığı yatırımlarının yanı sıra eğitim alanında yaptığı desteklerle de büyük taktir topluyor. 2011-2012 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte Çekmeköy’de bulunan Sabiha Hamdi Türkay okulunun tadilatını da üstlenenen Eftekin, Ekim ayında Van’da meydana gelen deprem sonrası da bölgede bulunan çeşitli okullara toplam 10.000 adet kitap yardımında bulunmuştu.

Geride bıraktığımız 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Çekmeköy’deki bir ilkokulda yemekli bir kutlama tertip eden Cahit Eftekin, çocukluk yıllarında okuyabilmek için bin bir güçlükle mücadele ettiğini, amacının yeni neslin daha rahat bir şekilde eğitim faaliyetlerini sürdürmesine katkıda bulunmak olduğunu vurguladı.

Afra Yapı olarak Türkiye’nin en büyük şirketlerini eğitim yardımı anlamında geride bıraktıklarına değinen Cahit Eftekin, Afra Yapı’yı 2008 yılında kurdu. Şirketin büyümesiyle birlikte 2012 yılında dış cephe yalıtım ve mantolama pazarına da giriş yapan Eftekin, bölgedeki eğitim yatırımlarının süreceğini kaydetti.

Etiketler:
Share
782 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Vanlı işadamından eğitime destek” için 1 yorum

  1. necmi alp : diyor ki:

    bölgesini unutmaması takdire şayan