logo

reklam

Van TSO Genç Girişimciler Kurulu’ndan Eş Başkan Çoban’a ziyaret

Belediye

Van Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Kurulu üyeleri, Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Hatice Çoban’ı ziyaret etti. Eş Başkan Çoban, kentin ekonomik kalkınması için yapılacak her projeye destek vermek istediklerini söyledi.

Van Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Eren Görsel Görmen ve Kurul Üyeleri, Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Hatice Çoban’ı makamında ziyaret ederek, projeleri ile ilgili bilgi verdi. Görmen, projelerinden birinin VANTSO yanında bulunan parkı ‘engelli parkı’ olarak dizayn etmek istediklerine belirterek,bunun için Çoban’dan destek istedi. Projenin tamamlanması ile birlikte engelli çocukların bu parkı rahatlıkla kullanabileceğini söyleyen Görmen, parkın engelli parkı olarak tahsis edilmesini istedi. Daha sonra konuşan Eş Başkan Çoban, kentte birçok kesime dönük parkların olduğunu ancak engellilere dönük bir parkın olmadığını söyleyerek, bu projenin olumlu olacağını söyledi. Bu konu ile ilgili bir tartışma yapacaklarını ve neler yapılabileceği ile ilgili karar vereceklerini söyleyen Eş Başkan Çoban, belediyenin imkanları doğrultusunda bu projeye destek vermek istediklerini ifade etti.

Çoban: Kentimizin ekonomik kalkınmasına her zaman destek oluruz

Çoban, “Belediye olarak her zaman elimizden geldiğince, Van Genç Girişimcileri olarak sizleri desteklemek isteriz. Bizler de kentimizin ekonomik kalkınmasına ve esnafımıza katkı sunmak istiyoruz. Kentimizde işsizlik problemi ciddi bir problem, bu problemlerin önüne geçilmesi için açılacak olan iş sahalarında görev almayı çok önemsiyoruz. Kentte fabrikalarımız yok, iş sahaları konusunda kentimizin çok ciddi sıkıntıları var. Genç girişimciler olarak kentte iş sahalarının açılmasına yönelik yapmış olduğunuz teşvikler bizim açımızdan çok önemlidir. Bu açıdan bizde bir kez daha belediye olarak üzerimize düşen görevleri yerine getireceğimizi bilmenizi isteriz” dedi.

Etiketler: » »
Share
610 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ