logo

reklam

“Van shoopping fest” başladı

van-shopping-fest-basladi

Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO), ekonominin canlanmasını sağlamak amacıyla organize ettiği Van Büyükşehir Belediyesi’nin de sponsorluk yaptığı “Van Shopping Fest”, kortej yürüyüşüyle başladı.

Van Valiliği önünde bir araya gelen Van Valisi İbrahim Taşyapan, Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Hatice Çoban, Bekir Kaya, Van TSO Başkanı Necdet Takva, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar, davul zurnalar eşliğinde Cumhuriyet Caddesi’nde yürüyerek, Sanat Parkı’na geldi. Burada açılan Van Büyükşehir Belediyesi Rojin kadın Yaşam Merkezi ve bazı kurumların açtığı el sanatları stantlarını gezerek yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan protokol üyeleri, daha sonra vatandaşlarla sohbet ederek fotoğraf çektirdi.

Festivalin 15 Mart – 5 Nisan tarihleri arasında düzenleneceğini anımsatan Van Valisi İbrahim Taşyapan, bu dönemde İran başta olmak üzere bir çok ülkeden ziyaretçilerin kente geldiğini aktardı. Alışverişin turistler için önemli bir olay olduğunu dile getiren Taşyapan, “Ticaret odamızın öncülüğünde bu etkinliğe katkı veren bütün esnafımıza ve kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Güzel bir katılımla festivali başlattık. İnşallah ilimize esnafımıza bol kazanç getirmesini diliyorum. Bunu geliştirerek ilerleyen dönemlerde belki yılda iki kez yapma imkanı olabilir. Etkinliği düzenleyen herkese teşekkür ederim” dedi.

Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya ise, kentin ekonomisini canlandırmak amacıyla 20 günlük bir festival düzenlendiğini bildirerek, kentte yaklaşık 2 yıldan bu yana yaşanan ekonomik durgunluğun giderilmesi konusunda önemli bir çalışma olduğunu söyledi. Kentin ekonomik olarak ilerlemesi konusunda ticaret odasının bir çok etkinliğinin olduğunu hatırlatan Kaya, şöyle konuştu:

“Umarız kentimizin ekonomisine büyük katkısı olur. Çok olumlu tepkiler aldık ve başarılı sonuçlanması için elimizden geleni yapacağız. Hiç kimse Van’ın ekonomisini kendi siyasi kariyerine kurban etmemeli. Biz ekonomi zirvesinde yaşananları, o günleri geride bıraktık, buna ilişkin herhangi bir açıklamada yapmadık. Kentin ekonomisi bir takım çıkarlara feda edilmemeli. Ama maalesef bir kaç gündür yine bazı siyasetçilerin seçim yaklaştıkça bir takım açıklamaları oluyor. Kentin ekonomisine olumsuz etki edebilecek beyanatlardan hepimizin kaçınması gerekiyor. Ekonomi zirvesini bütün kurumlarımızla birlikte kentte yapacağız.”

Etkinliğe destek veren herkese teşekkür eden Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva ise, “Dünyada ekonomi herşeydir. Elbette ekonomi herşeydir derken homojen bir dağılıma katkı sağlayacak kentsel ekonomiyi geliştirmek istiyoruz. Van’ın bölgede yöneten, yönlendiren bir misyonu olduğunu, kurumlarımızın da bu çerçevede rol model üstlenmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Özellikle İran’da nevruz yoğun katılımlı gerçekleşen önemli bir bayram. Bu 20 günlük etkinliğin kentimize katma değeri yüksek bir aktiviteye dönüşmesini bekliyoruz. Birlikle beraberce kentimizin kalkınmasına, ticaretine, refahına katkı sunalım istiyoruz” diye konuştu.

5 Nisan’a kadar devam edecek olan “Van Shopping Fest” alışveriş festivaline destek veren iş yerleri, müşterilerine belirlenen tarihler arasında kendi belirleyecekleri oranda indirim imkanı sunacak.

Etiketler: » »
Share
294 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ