logo

reklam

Tuşba’dan bir kültür-sanat etkinliği daha

bedirhan_gokce-tusba-bel

Tuşba Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışı gereği halka yönelik düzenlediği kültür ve sosyal etkinlikleri devam ediyor.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenleyeceği sosyal etkinlik kapsamında, Başkan Fevzi Özgökçe’nin daveti üzerine ünlü şiir yorumcusu ve müzisyen Bedirhan Gökçe, 23 Şubat Pazartesi günü saat 18:00’de Yüzüncü Yıl Üniversitesi Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi’nde bir şiir dinletisi gerçekleştirecektir. Başkan Özgökçe, 23 Şubat akşamı usta şiir yorumcusu Bedirhan Gökçe geceye katılacak tüm katılımcılara, unutamayacakları, doyumsuz bir şiir ziyafeti çektireceği ve tüm katılımcılara deneyimleri, tecrübeleri, fıkraları ve esprileri ile unutulmayacak bir gece yaşatacağına inandığını belirtti. Düzenledikleri kültür ve sosyal etkinliklerin, toplumun huzur ve mutluluğu yanında motivasyon ve her bir bireyin hayat kalite ve standartlarına sağladığı katkının bilincinde olan tüm Van’lıların talepleri ve istekleri doğrultusunda Tuşba Belediyesi olarak bu tür sosyal etkinlikleri gerçekleştirmeye devam edeceklerini vurgulayan Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, “Masum bir insanı öldüren tüm insanlığı öldürmüş gibidir, Özgecan kardeşimizin hunharca öldürülmesi ve benzeri bir çok vakaa gösteriyor ki; halen aramızda gözü dönmüş, insanlıktan nasipsiz, şehvetine düşkün, namus ve şereften bihaber karaktersizlerin olduğunu ve bu nasipsizlerin soylarının nesillerinin tükenmesi için bir  belediyenin en önemli misyonlarından birinin de manevi değerlere saygı çerçevesinde her türlü kültür ve sanat faaliyetlerine destek vermektir. Gençliği en mükemmel bir karakter ve insani değerlere saygılı, bir karıncayı bile incitmeyecek ruhta bireyleri topluma kazandırılması için  yapılacak rutin hizmetlerin yanı sıra belediye olarak bir çok dalda özgün ve seçkin eserlerin oluşmasına yönelik yarışmalar ve sergiler açmak, düşünce düzeyini yükseltecek, konferans, paneller ve çalıştaylar düzenlemektir” dedi.

Başkan Özgökçe, yer olarak üniversitemizi seçmemizin bir nedeni de yarıyıl tatilinden yeni dönen öğrencilerimizin moral ve motivasyonunu yüksek tutarak eğitimlerine devam etmelerini sağlamak ve şehir ile üniversite arasında güçlü iletişimi sağlamak ve başta kız öğrencilerimiz olmak üzere tüm üniversiteli öğrencilerimizin bizim öz evladımız ve kardeşlerimiz olduklarını onlara sahabet etmek ve her türlü dertlerine derman olmak, muhabbet fedaisi olan, kadirşinas ve uhuvet timsali Van’lıların başta üniversiteli öğrencilerimize, tüm Türkiye ve dünyaya göstermek yerel yönetimlerin asli vazifesi olduğunu kaydetti. Başkan Özgökçe, geceli ve gündüzlü olarak tüm belediye ve meclis üyelerimiz olarak “Eğitim, Çevresel, Kültürel, Sosyal, Sportif faaliyetlerle öğrencilerimizin ve Tuşbalıların her yönden gelişimlerine katkıda bulunmanın azm ve gayreti içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

BEDİRHAN GÖKÇE KİMDİR?

Bedirhan Gökçe, 21 Mart 1968 tarihinde Ardahanlı memur bir ailenin çocuğu olarak Ankara’da dünyaya geldi. 1988 yılında TRT sanatçısı olan Gökçe, TRT’nin TV kanallarında ve radyo kanalında programlar yaparak şarkılar seslendirmiş ve şiirler okumuştur. 1993 yılı ve sonrasında TRT de memurluk yaparken özel radyo kanallarında programlar sunmaya başlayan Gökçe, 1996 yılında şiir albümü çıkartmış ve çok olumlu tepkiler almıştır. Bunun yanında film, belgesel ve reklam seslendirmeleri yapan Gökçe, ‘Üçüncü Sayfa Şiirleri’ adlı ilk albümünü 1999 yılında piyasaya sürmüştür. ‘Başım Gözüm Üstüne’, ‘Güle Yazdım’ ve ‘Adam Kavgada Belli Olur’ adlarını taşıyan şiir albümlerini de birer yıl ara ile çıkaran sanatçı bu albümleri ile şiir alanındaki başarılarını pekiştirmiştir. 1998 yılında Ankara’nın yerel televizyonu Kanal A’da yaptığı şiir programıyla, kültür programları dalında ‘Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği’nin (RTGD) TV Oscarları’ ödülünü kazanan Gökçe, ‘Damlayan Mısralar’ adlı TV programıyla ile de ikinci kez 2000 yılı RTGD TV Oscarlar’ ödülü ile kültür ve sanat dalında yılın en iyi televizyon programcısı oldu.

bedirhan-gokce-ilan

Etiketler: » » » » »
Share
320 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ