logo

reklam
30 Nisan 2015

On günde on beş köy yolu yapıldı

Erciş Belediyesi, geçtiğimiz günlerde sezon boyunca çalışmak üzere kiraladığı araçlarla köy ve mahallelerde hizmet atağı başlatmıştı.Kiralanan araçlarla beraber 78 adeti  bulan hizmet filosuyla mahalle ve mahalle statüsü kazanan köylerde  hizmet üreten belediye,  on gün içerisinde on beş ayrı mahallede yol yapım çalışması gerçekleştirdi.

Aralarında belediye meclis üyelerinin,Fen İşleri Müdürlüğü mühendislerinin bulunduğu ekipler,üç ayrı koldan çalışmalarına devam ediyor.On gün içerisinde  başta Örene (Wêrane),Ağaçören (Partaj),Çubuklu (Marças),Kocapınar (Axî),Taşlıçay (Panê),Taşevler (Tondiras) ve Dinlence (Pêrtax)  mahalleleri olmak üzere   on beş ayrı mahalleye hizmet götüren Erciş Belediyesi,girdiği mahallelerde yol stabilizesi,yol genişletme ve tevsiyesi,sulama kanalı çalışması gibi çalışmaları eş zamanlı olarak yürütüyor.

Taşlıçay (Panê)  Mahallesi’nde  devam eden    çalışmaları kontrol ederek mahalleli ile sohbet eden Erciş Belediyesi eş başkanı Diba Keskin, emeklerinden dolayı meclis üyeleri ve belediye personellerine teşekkür etti. Keskin,sezon boyunca devam edecek bu hızlı çalışma temposu ile girilmedik yol bırakmamaya çalışacaklarını söyleyerek halkın daha büyük hizmetlere layık olduğunu kaydetti. Keskin konuşmasına  şöyle devam etti; ”Kiraladığımız araçlarla üç ayrı ekiple çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Vaski (Van Su ve Kanalizasyon İdaresi) Erciş Şubesi ve Van Büyükşehir Fen İşleri Erciş Müdürlüğü ekipleri ile başka noktalarda da  yol yapım,sondaj ve kanalizasyon gibi  hizmetlerimiz devam ediyor. Yine şehir merkezinde yol parke ve asfalt çalışmalarımız devam etmekte. Koca bir hizmet alanında var gücümüzle çalışarak yükümüzün üstesinden gelmeye çalışıyoruz.”

Belediyenin bu yoğun çalışması mahalle sakinleri tarafından beğeniyle karşılandı.Tarihleri boyunca böylesi bir çalışmaya şahit olmadıklarını kaydeden mahalleliler hizmetlerinden dolayı belediyeye teşekkür etti.

Share
174 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

BENZER HABERLER