logo

reklam
27 Nisan 2015

Kocapınar Mahallesinde çalışma seferberliği

Erciş Belediyesi,Büyükşehir yasası ile belediye statüsünden düşen  ve kendi hizmet alanına dahil olan  Kocapınar (Axî) Mahallesi’nde çalışma seferberliği başlattı.Yıllardır ihmal edilen yaklaşık  on bin nüfusa sahip mahallede devam  eden alt ve üst yapı çalışmalarından  halk memnun.

Mahallede yaşanan su sorununu   Vaski(Van Su ve Kanalizasyon İdaresi)  Erciş Şubesi ile beraber başlattığı sondaj kuyusunu devreye alarak  gidermeyi hedefleyen belediye yönetimi,eş zamanlı olarak yol stabilize çalışması başlattı.Sondaj çalışmasının bitmesi ile  günlük 12 saatlik gibi kısa  bir süreyle sudan faydalanabilen  mahalleli,böylelikle 24 saat kesintisiz akacak suya kavuşabilecek.

Büyükşehir yasası sonrasında devir tasfiye kurulundan belediyeye devredilen karakol binası ve karakol alanını,  özellikle mahalleli gençlerden  gelen talepler üzerine spor kompleksi olarak kullanmak üzere kolları sıvayan Erciş Belediyesi,bu çalışma için zemin etütüne başladı. Daha önce mahallede bulunan su deposu civarındaki alanda ağaçlandırma çalışması gerçekleştiren  belediye yönetimi,bir yandan da tahrip edilen park ve yeşil alanların tamir ve düzenlemesi çalışmalarında bulunacak. Bunlara ek olarak   ilçenin genelinde uygulamaya koyduğu  Halk Evi ve Halk Ekmeği Satış büfesi için de yer tahsis çalışmalarına devam  eden belediyenin mahalledeki mesaisi devam edecek.dedi

Share
125 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ