logo

reklam
29 Nisan 2015

Erciş Belediyesi’nden kıyı ve çevre ilaçlaması

Erciş  Belediyesi havaların ısınmasıyla birlikte ilaçlama çalışmalarına başladı. Düzelen havalarla beraber  bataklık ve sazlık yerlerde, loğar kuyuları ve çöp alanlarında  ortaya çıkabilecek  haşere ve böceklere karşı ilaçlama çalışması başlatan Erciş Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, çalışmalarını göl kıyısında da yoğunlaştırdı.

Erciş sahil mevkinde başlatılan bu çalışma ile ilgili bilgilendirmede bulunan Erciş Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Adem Seven, çalışmanın muhtelif yerlerde devam edeceğini dile getirdikten sonra konuşmasına şöyle devam etti; ” Erciş kıyısı her zaman ilgi alan bir yer.Buraya gelen hemşehrilerimizin hijyeni ve rahatı için belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz.Bu çalışmadaki başlıca amacımız;  kıyılar başta olmak üzere göletler, su birikintileri,sazlıklar ve çöp alanları gibi sivrisinek üremesinin yoğun olduğu yerlerde     sivrisinek,böcek  ve haşare popülasyonun kontrol  altında tutulmasıdır.” dedi.

Yer yer  sıvı lavrasit ilacının kullanıldığı  ilaçlama çalışması , bataklık ve sazlık alanlarda ise tablet  bırakma yoluyla gerçekleştiriliyor.

Share
158 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ