logo

reklam
20 Ağustos 2013

Bruce Willis’e İngiltere’den yasak

Geçtiğimiz günlerde Sylvester Stallone’nin kendisi için yazdığı “açgözlü ve tembel” tweet’iyle gündeme gelen Bruce Willis’e bir talihsiz haber de İngiltere’den geldi.

ABD’li ünlü aktör Bruce Willis’in rol aldığı bir reklam, İngiltere’de yasaklandı. İngiltere Reklamcılık Standartları Kurumu tarafından alınan yasak kararına gerekçe olarak reklam sahibi firmanın fiyatlandırma detaylarına reklamda yeterince yer vermemesi gösterildi.İnternetten film ve televizyon izleme servisi sağlayan bir firmanın reklamında boy gösteren Willis’in reklamı, ücretlendirme detaylarına yeterince yer vermediği için İngiltere Reklamcılık Standartları Kurumu tarafından yasaklandı.

REKLAM EKRANDAN KALDIRILDI

BBC’nin haberine göre, İngiltere Reklamcılık Standartları Kurumu tarafından yapılan açıklamada yeteri kadar detaya yer vermeyen reklamın bu haliyle ekranlarda yer alamayacağına hükmedildiği ifade edildi.

Reklamda hali hazırda kullandığı servisin yavaşlığından yakınan ve şikayet için firmanın ofisine giden Willis’e çalışanlardan biri, reklam sahibi firmayı öneriyor. Reklamın devamında dış ses, yalnızca ekranda gösterilen fiyatı seslendirirken ürünün diğer fiyat seçeneklerine değinmiyor.

Kaynak: ensonhaber.com
Share
650 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

BENZER HABERLER