logo

reklam
23 Şubat 2012

Belediyenin gece mesaisi

Van’da iki gün boyunca yaşanan kar yağışının ardından kentte büyük bir çalışma başlatan Van Belediyesi, 24 saat boyunca sokaklarda kar temizleme çalışmaları yaptı. Gecenin geç saatlerine kadar kent merkezinin ara ve ana sokaklarında temizlik çalışmaları yapan ekipler, kamyonlarla karı kent dışına taşıdı.

Gece geç saatlerine kadar çalışan ekipler, yorgunluklarını atmak için ise soğuk havada çay molası verdi. Çalışmalarla ilgili bilgi veren Ekip Şefi Abdullah Benek, Fen İşleri ve Temizlik İşlerine bağlı ekiplerin 24 saat boyunca çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini belirterek, “Özellikle araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgeleri temizliyoruz. Halkımızın mağdur olmaması ve günlük yaşamında sıkıntılarla karşılaşmaması için yoğun bir çaba ile çalışıyoruz” dedi.

20 greyderle yapılması gereken çalışmaları 6 greyderle yaptıklarını söyleyen Benek, belediyenin maddi sıkıntılarından dolayı araç-gereç sıkıntısı da yaşadıklarını belirtti. Şuan itibariyle 50 kişilik bir ekiple kar çalışması yaptıklarını söyleyen Benek, çalışmaların tüm hızıyla ve durmadan devam edeceğini ifade etti.

Etiketler:
Share
290 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ