logo

reklam
14 Şubat 2012

Altyapı takımı antrenmanlara başladı

Van’da yaşanan iki depremden sonra çalışma zemini bulamayan Belediye Vanspor altyapı takımı, depremden sonra ilk kez bir araya gelerek antrenmanlara başladı. Belediye Vanspor tesislerinde bulunan çadırkentin kaldırılması ile birlikte karla kaplı sahada çalışmalarına başlayan takımın birçok oyuncusu ise depremden sonra göç eden ailelerin çocukları. Belediye Vanspor yetkilileri kentin dışına taşınan futbolcu aileleri teker teker arayarak oyuncuların tekrar kente geri dönmesini sağladı. Belediye Vanspor tesislerine yerleşen oyuncuların tüm ihtiyaçları da burada karşılanıyor. Kar kaplı sahada antrenmanlara başlayan takım, ısınma hareketlerinin ardından çift kale maç yaptı.

“Oyuncularımızın büyük bir bölümünü şehir dışından getirttik”

Yaşanan sıkıntılı günlerin ardından yeniden oyuncularla bir araya geldiklerini belirten Belediye Vanspor Altyapı Koordinatörü Engin Kürekçi “Kent olarak iki büyük deprem geçirdik. Altyapı çalışmalarına ara vermek zorunda kaldık. Yaşamın zor olduğu koşullarda çalışmalara tekrar başladık. İmkanlarımız dahilinde zemin hazırlamasını yaptık. Oyuncularımızın çoğu ailesi ile birlikte kentin dışına göç etmişlerdi, bunları arayarak tekrar bir araya getirdik” dedi. Belediye Vanspor altyapısında şuan itibariyle 300 oyuncunun bulunduğunu ifade eden Kürekçi, “Hepsi için altyapı hazırlamak bu süreçte çok zor. U-18 gurubumuzun başlangıcını bugün itibariyle yaptık. İleride ki süreçte hava şartlarının düzelmesiyle birlikte diğer gruplarımızı da başlatacağız .” diye konuştu.

Kürekçi: Van’da hayatın devam ettiğini göstermek istiyoruz

Şuanda 25 kişilik bir kamp oluşturduklarını belirten Kürekçi, oyuncuların tüm ihtiyaçlarının Van Belediyesi tarafından karşılandığını aktardı. Kısa bir süre sonra TFF, Türkiye ligleri ve Mezopotamya Ligine katılabileceklerini ifade eden Kürekçi, “Onlarla ilgili girişimlerimiz oldu şimdi de cevap bekliyoruz. En azında oyuncularımızı müsabakalarda ve değişik liglerde oynatarak onların hem psikolojilerini rahatlatmak hemde ilimizde hayatın devam ettiğini göstermek istiyoruz.” Dedi.Şuana kadar kimseden bir destek almadıklarını aktaran Kürekçi, Van Belediyesi’nin katkılarıyla ayakta kaldıklarını belirtti.

Oyuncular ise duygularını şöyle dile getirdi;

Orhan Pala: “Deprem olduktan sonra bir daha toparlanamayacağımızı düşünüyordum, bizi tekrar bir araya getirdikleri için tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum ve minnettarız. Biz hala deprem psikolojisini atlatmamışız ama hocalarımızın yardımıyla inşallah atlatacağız”

Metin Abo: “Biz böyle bir şey beklemiyorduk. Hocalarımız bize yardım etti ve bizler tekrar çalışmalarımıza başladık. Bizler şehir dışındaydık hocalarımız bizi arayarak buraya kadar tekrar getirdiler. Biz kendimizi süper ligde oynayanlardan farklı görmüyoruz sadece fiziki bir farkımız var onu da kendimizi geliştirerek çözeceğiz. Büyük bir travma yaşadık ama futbol oynayarak bunu aşacağız”

Takım Kaptanı Özer Yaşar: “İki aydan sonra tekrar bir araya gelerek Belediye Vanspor profesyonel PAF takımı olarak tekrar antrenmana başladık. Arkadaşlarımızın yüzde 50’si şehir dışındaydı, hocalarımız bizi arayarak tekrar topladı. Başarılı olacağımıza inanıyoruz”

Etiketler:
Share
811 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ