logo

reklam

Van Büyükşehir Belediyesi, evde sağlık hizmetine başladı

10922330_810840315637542_2195555274683704066_o

Van Büyükşehir Belediyesi kent genelinde yurttaşlara sağlık hizmeti sunabilmek için tam donanımlı 2 ambulans alarak, hastaneye gidemeyenlere dönük ‘Evde bakım hizmeti’ başlattı. 12 kişilik sağlık ekip, hastaneye gidemeyen yurttaşlara evde ücretsiz sağlık hizmeti sunmaya başladı.
Van Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı kentte kullanılmak üzere tam donanımlı 1 acil yardım ambulansı ve 1 hasta nakil ambulansı alarak hizmete sundu. Van’ın büyük şehir statüsüne alınmasından sonra seçimlerin ardından büyük şehir unvanı alan belediye birimlerinde gerçekleştirdiği yeni çalışmalara her geçen gün bir yenisini ekliyor. Van Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı hizmetlerini daha iyi yapabilmek için daire başkanlığı bünyesinde 12 kişilik sağlık ekibi oluşturdu. Yine evde sağlık hizmeti verebilmek için 1 hasta nakil ambulansı ve 1 acil yardım ambulansı alan Sağlık İşleri Daire Başkanlığı yeni aldıkları ambulansı ve sağlık ekiplerini tanıttı. Alınan yeni ambulanslardan biri kentte yapılacak olan sağlık taraması, hasta taşınması hizmetinde, bir diğer ambulans ise il dışı ve acil durumlarda halka hizmet sunacak.
Büyükşehir, anadilde, ücretsiz evde bakım hizmeti sunacak
Herkese ihtiyacına göre, eşit, ücretsiz ve ana dilde sağlık hizmeti vermeye başlayan Van Büşükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, her açıdan ihtiyaca cevap verecek kapasite ve teknik donanıma sahip ambulanslar ile kent halkına ücretsiz sağlık hizmeti vermeye başlayacak. Hastalar, çocuklar ve kadınlar başta olmak üzere dezavantajlı kesimlere yönelik verilecek olan sağlık hizmeti ile çalışma yapacak olan sağlık işleri daire başkanlığı bunun yanı sıra yurttaşlara ücretsiz bir şekilde evde bakım hizmeti sunacak. Evde sağlık bakımı hizmeti yapacak olan VBB ameliyat sonrası bakım gereksinimi olan, uzun süreli bakıma ihtiyacı olan hasta ve yaşlılara, yeni doğum yapan annelerin yanı sıra ihtiyaç duyan tüm yurttaşlara evde sağlık bakım hizmeti sunacak. Hemşirelik hizmetlerine gereksinim duyanlardan, aşılama ve laboratuvar tetkikleri gibi hizmetleri evde yapılması gereken yurttaşlara hizmeti sunacak olan Van Büyükşehir Belediyesi  çok geniş bir yelpazede sağlık hizmeti sunmayı hedefliyor. 24.03.2015 tarihinden  itibaren mahallerde çalışmaya başlayan ve tespit edilen evlerde yurttaşlara evlerde ücretsiz ve anadilde sağlık hizmeti sunacak.

Etiketler: » »
Share
429 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ